Recenzie AEG

AEG AbsoluteCare T8DEG48SC

Overený zákazník Andrea Shop Overený zákazník

Pridané: 13. novembra 2018

Zakúpený v Andrea Shop

• krajší dizajn oproti pôvodnej sušičke AEG
  • hlučnejšia než pôvodná sušička AEG, najmä na začiatku sušenia počuť nepríjemné vrčanie
  • nemá osvetlenie bubna
  • príliš "eko", prádlo nie je úplne vysušené ani pri max. sušení, stále cítiť vlhkosť z prádla pri vyberaní zo sušičky
  • dotykové tlačítka nereagujú presne, niekedy nie je odozva, niekedy reaguje až 3x

Sušiť suší, vidieť však, že výrobcovia šetria, kde sa dá. Je pravda, že táto sušička je o skoro 300€ lacnejšia, než susička tej istej triedy kupovaná pred 6 rokmi.

Pridané: 12. novembra 2018

• ticha,
  • úsporná
  • bielizeň skoro suchá po praní
  • veľký bubon
  • kvalita vyprania je podpriemerná, práčka je síce úsporná, ale je to na úkor kvality prania, bielizeň neodstráni ani bežné škvrny, ktoré musím po vybratí z práčky ručne preprať, pre mňa totálne sklamanie

vybrala som si práčku kvôli nízkej spotrebe a veľkosti bubna a rýchlosti otáčok pri odstreďovaní. Čo som ale netušila, že pri nízkej spotrebe bude kvalita prania podpriemerná. Už by som si túto práčku nekúpila, som veľmi sklamaná, nebola lacná a perie horšie ako lacnejšia predchodkyňa inej značky. Eko program je pre mňa úplne nepoužiteľný, musím pridávať aj extra plákanie a program na škvrny, aby bol výsledok ako tak uspokojivý

Pridané: 12. novembra 2018

• Moderný dizajn,veľa programov na výber,ako nová funguje super,neskôr je to o niečom inom..
  • Keď sa spotrebiteľ zorientuje v používaní,tak je to v podstate dobrý pomocník...
  • No.... Zo začiatku sušila ako má,neskôr prestala sušiť podľa návodu...napríklad - pri sušení na programe " na odloženie do skrine" je bielizeň vlhká; taktiež na programe "ľahké žehlenie"..
  • Suším teda na silenjšom programe,keď už suší a spotrebuje energiu,tak očakávam,že bielizeň vyberiem suchú a nie vlhkú...
  • Na to,že je vyššej triedy a značne drahšia - čakali sme omnoho viac kvality sušenia..
  • A ešte k používaniu - nikde v návode sa nepíše,že ak sa prádlo suší v sušičke,tak sa nemá používať aviváž - tá skracuje životnosť sušičky! ( To nám vysvetlil úžasný opravár,ktorému ďakujeme)
  • Z času na čas sa má utrieť senzor vlhkosti - nikde v návode sa nepíše,kde sa nachádza- opäť nám ukázal opravár....
  • Čo sa týka tichosti - nuž hrmoce aj v "silent" móde - akurát suší dlhšie,tým pádom aj spotrebuje viac energie - teda nepoužívam.
  • Čo sa týka symbolov na programy - mohli by výrobcovia priradiť aj symboly na prádle - sama som si musela priradiť čo k čomu, nie sú totiž jednotné! Kto má sušičku prvý krát - prajem veľa trpezlivosti.

Za vyššiu triedu a aj vysokú cenu sme čakali oveľa,ale oveľa lepšie sušenie.
Druhý krát taký dráhy produkt určite nekúpim....
Ak zmením názor na kvalitu ,určite napíšem nové hodnotenie...

Pridané: 9. novembra 2018

• veľmi tichý spotrebič, iba pri najvyšších otáčkach (1600) si uvedomíte že ju máte
  • prádlo pekne vysušené
  • spotreba vody aj elektriky je naozaj nízka
  • má veľký bubon, naozaj naložíte veľké kopy prádla, ale od toho sa odvíja potom aj čas sušenia, treba byť na to pripravený
  • pri väčšom množstve prádla, po sušení je nutné aj prežehliť,
  • pri menšom množstve rovno skladám do skrine
  • ocenila som že mi v zime vďaka sušeniu zmizlo prádlo z bytu aj z balkóna, len výnimočné prípady keď periem jeden kus napr. bundu,
  • paru využívam najmä pred žehlením, veľmi uľahčí žehlenie
  • nevýhoda je že po každom praní/sušení je potrebné riadne vyčistiť bubon od chĺpkov lebo ak dávate biele po čiernom alebo opačne nachytá sa, zvykla som si, sú to predsa len dva spotrebiče v jednom, treba ručne vyčistiť bubon a spustiť samočistiaci program

Neoľutovala som ani sekundu že ju mám. Kvalitný výrobok.

Overený zákazník elux-shop.sk Overený zákazník

Pridané: 7. novembra 2018

Zakúpený v elux-shop.sk

• úsporná, výborná kvalita

Overený zákazník Andrea Shop Overený zákazník

Pridané: 6. novembra 2018

Zakúpený v Andrea Shop

• Viac menej výhody boli už popísané pri všetkých značkách a typoch sušičiek. Skúsim popísať trochu technickejšie pre a proti.
  • Namá samočistiaci kondenzátor (ku.vítko). Zato má fantastický prístup pre povysavanie kondenzátora vysavačom.
  • Tento typ sušičky nekúry - touto sušičkou nevykúrite dom ako je to pri inych typoch pracujúcich na iných princípoch. Merané kalibrovaným teplomerom. Rozdiel pred a po cca 1 a 1,5 stupňa vplyv podlahovky neviem presne posúdiť už kurime.
  • Hluk porovnateľný s práčkou ktorá max žmícha pri vyžších otáčkach. Najväčší randál robia gombíky a zipsy. Merané kalibrovaných meradlo žiaľ nie po celú dobu tak ako sa má. Hluk + - v norme.
  • Odpad sa dá namontovať priamo (síce cez dokúpené tesnenie treba improvizovať) na presne taký istý sifónik so spätnou klapkou ako je na pračkách. Tlak v hadičke bezproblémov prekoná odpor spätnej klapky v sifóniku a tým sa zamedzí prúdeniu plynov z odpadových potrubý a hlavne čiastočiek čpavku ktoré rozožiera pomaly všetko.
  • Veľmi pekne čitateľný veľký display mám pocit že je určený pre ľudí zo slabším zrakom pre mňa výhodou.
  • Výber programov - prehladné, jednoduché aj pre tech. analfabetov a absolutne 10 programov úplne postačuje. Moja polovička aj tak používa max 3. a najviac bavlnu. ktorá je určená na 8kg prádla.
  • Pri výbere programu sa vždy rozsvieti max odporúčaná hmotnosť mokrého prádla. Ale vybraný program sa dá predĺžiť pokiaľ tam dáte väčšiu hmotnosť prádla. Nie je to tak že každý program je na 8 KG čo má logiku (materiálov je veľa každý saje inak vodu).
  • Dizajn sa im fakt podaril. Drahá ohlásile že chce aj pračku aby to bol set tak musí počkať kým nám klakne 12 ročná elektroluxka :-)
  • Podľa čísiel z barkódu 733 by mala byť vyrobená vo Švédsku
  • Fakt malé mínus - podsvietenie budna svieti len pri vkladaní a vykladaní prádla . Nedá sa počas ciklu rozsvietiť. To má tiež logiku nie je to televízor. Účelom je aby som to vložil správne a aby som všetko vyložil.
  • Manuál. Zvyknutý z pračky že pred prvým spustením mám odmontovať dve fixačné skrutky aby som nezošrotoval motor. V tomto prípade sači pripraviť sušičku (rozbaliť, odstojiť a zapojiť a zapnúť) ono sa to plastové urvé samo (úchytenie). Hotovo.
  • Taký detail kábel mohol byť dlhší chýbalo mi 20 cm. Ak náhodou kupim do setu pračku tak to bude stačiť.
  • Všimol som si že veľmi malé veci ako je malá ponožka mojej 4 ročnej dcéry sa zvykne zakliesniť do špáry medzi priezor a filter. Nemá to však vplyv na funkčnosť a nezavadzia to chodu spotrebiča. A vysuší sa to rovnako.
  • Nie je možné sušiť topánky ale to je skôr výhoda viem čo to robý v pračke a nechcem si predtaviť čo by to robilov sušičke pri tých točkách. To do sušičky jednoducho nepatrí. A tam by si hlukomer prišiel na svoje.
  • To s tým žehlením až taká pravda nie je ale je to citeľný rozdiel si ráno obliekať mäkké prádlo alebo brnenien (výhoda za 85 bodov zo 100). Pozor ak zabudnete vyložiť vysušené prádlo (bavíme sa o viac ako hodine tak takú žehličku ešte nyvymysli. Na druhej strane ona sa jemne vrtí aj po skončení programu sušenia aby sa to neskrčilo ale keď to prádlo vychladne môže sa vrtieť koľko chce. Vrtenie skonči keď otvoríte bubon a rozsvieti sa osvetlenie ale nemám odsledovaný čas dokedy sa bude vrtieť.
  • Ak Vám vypnú elektriku sušičku treba na novo zapnúť. Ona pokračuje a dosuší. Ale treba ju zapnúť. Asi to má logiku predpokladám že sa dá prádlo vybrať na rozdiel od pračky a dosušiť a tým pádom pýta zapnutie. U pračky je to problem lebo je tam voda.....

Rozhodoval som sa medzi AEG a Bosch. Už som mal aj vybratú Bosku ale presvedčil som sa od názoru technika a ludí že je to super voľba ale !!!! Bosch má samočistici kondenzátor čo je preferované ako výhoda ale v skutočnoti je to nevýhoda pretože ak používte spotrebič často a dávate tam veci ktoré "púštajú chlpy" tak je otátkou času kedy sa tan samočistiaci kondenzátor už neočistí tak dôkladne a vznikne tam také batko - vtedy nastupuje servis. Prístup je tam úplne celé zle a samozrejme to niečo stojí. To čo je preferované ako výhoda je vlastne nevýhoda a majú to aj LG, Samsung,.. a iné načky. AEG má kamarát a slúži mu už 5 rok. Raz ročne jemne povysáva kondenzátor a hotovo. Taktiež pokiaľ umyjete filter pod vodou a to platí pre všetky značky treba ho nechať riadne vysušiť. Ak sa dá mokrý a naloží sa sušíčka všetok bordel sa zachytáva nie vo filtry ale na kondenzátore. Potom treba očistiť vysačom kondenzátor. Cca vždy je toho bordelu za hrsť pri každom sušení. Viem si predtaviť ako trpí samočistenie. Dobrá rada vždy vyčistite filter pod vodou po poslednom sušení!!!!!!!!!!!! nie inak. Snáď som Vám trochu pomohol pri rozhodovaní a vniesol Vám trochu rád a postrehov. Snažil som sa. Hor sa do sušenia :-)))))

Pridané: 5. novembra 2018

Zakúpený v MALL.SK

Výrobok je kvalitný a vyhovuje našim požiadavkám

Overený zákazník elux-shop.sk Overený zákazník

Pridané: 3. novembra 2018

Zakúpený v elux-shop.sk

• zatial pere a suší, prispôsobí si čas prania podla váhy prádla, vyskúšané boli zatiaľ Bavlna eco so sušením, iba pranie bavlna 40, syntetika 40 a automatický hodinový program, ešte sme nevyskúšali všetky programy mame ju len týždeň doma... ale vrelo odporúčam, je TOP

Pridané: 2. septembra 2018

• Veľmi tichá práčka

AEG SensiDry L9WBA61BC

AEG SensiDry L9WBA61BC

Overený zákazník Skyelektro Prievidza Overený zákazník

Pridané: 9. mája 2018

Zakúpený v Skyelektro Prievidza

• všetko v jednom,pekné pranie, nízka spotreba, tepelné čerpadlo,displej, app od AEG

nič

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC

Pridané: 28. apríla 2018

• zatial dobre po 2 tyzdnoch
  • po zhruba 5 suseniach ani spinka nepresla na kondenzator, dvojity filter je fajn, cisti sa na jednom mieste, lahko dostupny z bubna. netreba nic rozoberat

Pridané: 5. apríla 2018

• Tichý chod.
  • Pranie pomaly ani nepočuť.
  • Ak je práčka v kúpeľni za zatvorenými dverami, tak ani nepočujete, že perie.
  • Cena bola super po uplatnení zľavy spoločnosťou AEG -100€.
  • Za tú cenu výborná práčka so sušičkou s dodatočnou funkciou para.
  • Prádlo pekne vysušené. Super vec v zimnom období, ak potrebujete mať rýchlo vysušené.

Za tú cenu výborná kúpa. Ak bude prevádzka spotrebiča bezporuchová tak maximálna spokojnosť.

Pridané: 4. apríla 2018

• Operie osuší veľmi dobre pomerne tichá
  • Zostarnete pri tej práčke keď neberiem do uvahy program pára máchanie alebo vypustanie tak v super rychlom móde najkrajší program jemne 51minút .. program a ukazka času programu je s prazdnym bubnom funkcia váženia vám zabezpečí že sa vam predlži program (u inej pracky som bol zvyknutý na opak že čas sa skrátil po prevážení) .. program Bavlna max 10kg čas 1:07 date tam 1,5kg a máte 1:18 6kg perie 2:56 ale da sa aj v super rychlom mode oprat za 1:04 čo radšej použiť.. takže nema táto práčka ziaden krátky program typu 15 20 30 minút kde pouzije prach a avivaz.. pisal som aj do AEG cez ich stránku potreboval som zodpovedať otazku prečo mi pri programe Non Stop ÖKOPower ukazuje 1minútu do konca a pritom program išiel ďalšiu hodinu samozrejme z AEG som nedostal do dnes žiadnu odpoveď čo ma fakt sklamalo.
  • kratky program do 30minút prach avivaž

Práčka je fakt dobrá pokiaľ človek veľa perie. Pradlo je jemne a voňavé. Čo sa tyka susenia pouzivam v krajnych prípadoch(spotreba vody pri sušení) posteľná bielizeň obliečky plachta vyzleciem za 5hodin natahujem suché čisté voňavé. Takže treba zvážiť vyuzitelnost či bude stačiť par programov a bude hromada oblečenia a na koľko vyuzijete susicku lebo kazdodenne susenie by vas stálo veľa v tomto prevedení.

AEG WS 13-125 SXE

AEG WS 13-125 SXE

Pridané: 3. apríla 2018

• regulacia vyuzita pri kefovani strunovym kotucmi , - nic nevyletuje z kotucov ani cinskych , motor ma dostatok sily aj po znizeni otacok-velmi tiche a kludne brusenie , pri pribrzdeni v nizsich otackach pekne konstantna elektronika prida na nastavene otacky,vinutie zaliate zivicou , v prevodovke su ložiská a nie puzdrá,
  • maticu som vymenil z a klasiku , zda sa nie uplne vyvázena

oproti profi konkurencii ds danymi funkciami je lacnejsia o 50 evri

• Pekný dizajn
  • Parný program
  • Doživotná záruka na motor
  • Hadica proti vytopeniu
  • Dĺžka prania podľa váhy pradla
  • Žiadna

Mám ju len krátko, ale som spokojná. Možnosť prania veľkého i malého množstva prania, dokonca aj na 20 stupňov.

AEG ÖKOMix L8FEC49SC

AEG ÖKOMix L8FEC49SC

Overený zákazník Skyelektro Prievidza Overený zákazník

Pridané: 20. marca 2018

Zakúpený v Skyelektro Prievidza

• Spickove technologie lidra na trhu
  • Dozivotna zaruka na motor, 5rokov na spotrebic.
  • Horsia podpora AEG, na linke neochotni a nekompetentni "dvihaci telefonov", treba mat stastie na ochotneho sikovneho cloveka. (Tzn. treba tam volat niekolko krat, kym takeho trafite.)

Po kupe susicky AEG minuly rok sme sa rozhodli vymenit aj pracku (Whirlpool) za AEG. Funguje fantasticky. Doporucujem videa pracich programov a recenzie na Youtube. Aj vdaka OKO Mix perie lepsie a pri nizsich teplotach.

AEG BEE 542320M

AEG BEE 542320M

Pridané: 24. februára 2018

• Jednoduche pecenie. Piktogramy s teplotami na vnutornej strane dvierok. Teplomer na meranie teploty a 2ks plechov v cene. Sklo pri peceni nie je horuce. Svetlo pri otvoreni dvierok.
  • Vyssia cena

AEG SCE81826TF

AEG SCE81826TF

Pridané: 22. februára 2018

Zakúpený v MALL.SK

Tento produkt sa mi páči a má výborné funkcie

Overený zákazník OKAY.sk Overený zákazník

Pridané: 5. februára 2018

(naposledy upravené 27. júna 2018)

Zakúpený v OKAY.sk

• biela