Recenzie AEG

Pridané: 24. marca 2019

• Umývanie
  • Sušenie
  • Pozoruhodne tichá
  • Trochu sklamanie z použitých materialov. Dvierka zadrhávajú, bočné plechy dosť chatrné, lacné plasty na košoch.

Účel plní spoľahlivo, umývaniu a sušeniu nieje čo vytknúť. Je ale cítiť na kvalite materiálov, že ide o výrobok nižšej cenovej kategórie.

Overený zákazník www.ajtech.sk Overený zákazník

AEG MFC 3026 S-M

Overený zákazník Extreme Digital zRt Overený zákazník

Pridané: 1. marca 2019

Zakúpený v Extreme Digital zRt

Ešte neviem,bol to darček k 50-tke.

Registrovaný používateľ Registrovaný používateľ

Pridané: 17. februára 2019

• pekný designový komplet s pračkou
  • po zaregistrovaní na stránkach výrobcu predĺžená 5 ročná záruka
  • prehľadné ovládanie
  • kvalita prevedenia je vzhľadom na image značky žalostná
  • po dvoch rokoch začalo pískanie v oblasti dvierok - netesnosť
  • zložitá komunikácia so zákazníckym centrom AEG - trikrát nahlasovanie tých istých údajov
  • po výmene tesnenia píska opäť
  • hojné použitie plastov a labilná konštrukcia osadenia dvierok
  • vysoká cena vzhľadom na prevedenie a kvalitu

Zase sa raz potvrdilo, že nie je všetko zlato, čo sa blyští. Za cenu tohto výrobku by som očakával podstatne lepšie prevedenie a jednoduchšie riešenie reklamácie. Aj po skúsenosti s "nenamŕzajúcou" chladničkou Electrolux (značka patrí do jednej skupiny s AEG) určite do tejto skupiny značiek v budúcnosti nepôjdem. Aspoň že servisák, ktorý sa snažil opravu riešiť bol seriózny a ústretový.

Overený zákazník CKD market.sk Overený zákazník

Pridané: 8. februára 2019

Zakúpený v CKD market.sk

• cena dobra skusenosti ešte nemám

Overený zákazník OKAY.sk Overený zákazník

Pridané: 6. februára 2019

Zakúpený v OKAY.sk

• Zatiaľ spokojnosť.
  • Trocha vykuruje miestnosť.

AEG FFB62700PW

AEG DBB5660HM

AEG DBB5660HM

Pridané: 2. januára 2019

Zakúpený v TPD.sk

• jednoduhá montáž odsávača, pekný dizajn, skvelé parametre odsávania, jednoduché ovládanie,

Overený zákazník OKAY.sk Overený zákazník

Pridané: 21. decembra 2018

Zakúpený v OKAY.sk

Som veľmi spokojná. Po vypratí mám prádlo v skrini do dvoch hodín.

Pridané: 20. decembra 2018

Zakúpený v TPD.sk

Susicku som vzdy chcela, a tato naplna moje predstavy uplne do bodky.Pohodlie,uspora casu so schnutim pradla,ziadne susiaky po byte a ziaden vlhky vzduch.Pradlo jemne,susicka navyse prefiltruje vsetky necistoty,ktore neodperie pracka.Vyborna vecicka !

Milan B. Milan B.

Pridané: 9. decembra 2018

(naposledy upravené 18. marca 2019)

• Dopisujem postrehy a typy pre recenziu produktu.
  • Kvôli spotrebe energie som zakúpil merací prístroj aby som vniesol trochu konkrétnych čísiel. Meradlo nie je síce kalibrované ale je postačujúco presné aby si človek vytvoril obraz o spotrebe. V tarife DD2 (domácnosť) cena za KW/h = 0,120112 ZSE(komplet poplatky) – v meracom prístroji nahodená cena 0,13 Eur. Spotreba: program: Syntetika, čas sušenia: 1:13 hod, spotreba 654 Wattov, Cena: 8 centov. Program: Bavlna, čas sušenia 1:50 hod, Cena: 11 centov, Predľžený proram Bavlna + 30 min s tým že sa to vyplo samo skôr (cca po 15 nim) cena 13 centov. Osem sušení rôzne progamy (5 x bavlna, 2 x mix, + syntetika ak si dobre pamatám) – celková spotreba 7050 Wattov = 0,91 centov. Celkovo sušicka je v prevázke 3 a pol mesiaca: vyprodukovala- 62,08 kg CO2 emisii, išla v kuse 8 dní (žiaľ hodnota je len v dňoch), spotrebovala- 78,35KW, a spapala 10,19 Eur. Takže o spotrebe sa baviť netreba a predlžujte programy ak je to nutné je to centová záležitosť doslova. Tento spotrebič „žere“ málo.
  • Má rôzne čidlá a senzory. Skúšal som tam dať dvakrát ten istý program (bavlmu) na to isté už raz sušené prádlo (zdalo sa mi že bolo vlhké). Samo to vyplo po cca 13 minutách – prádlo úplne suché. Senzory fungujú :-).
  • K senzorom: jeden je pri kondenzátore je to taký malý kovový valček (mal by merať vlhkosť). Po oddeklovaní idú z neho káble. Ja som to riskol snáď mi nepadne záruka. Stači poutierať handrou- sekundová záležitosť popri čistení kondenzátora.
  • Druhý predpokladám nerobil som kompletnú rozborku novej sušičky ten je za filtrom z vnútornej strany v bubne. Sú to také štyri kovové pásy (ohnuté tyčky – dajú sa nahmatať rukou). Pre zvedavých chlapov stačí strčiť hlavu do bubna, pre dámy na mobile je funkcia selfie a stači mobil strčiť do bubna . Tento senzor sa čistí sám-bez údržby. Ak sa mýlim ospravedlňujem sa (či je to senzor).
  • Netreba používať aviváž je to zbytočné. Za ušetrené radčšej kludne predlžujte progamy (jedná aviváž sa rovná cca 10 rokom predlžovania). Ak budete používať aviváž vytvorí sa Vám taký jemný lepkavý povlak na kondenzátore a postupne sa tam bude lepiť prah.
  • Čistenie kondenzátora. Po poslednom sušení skontrolujte, Ak máte ten pocit že je moc špinavý. Nechajte otvorené dvierka do ďalšieho dňa potom povysavajte-nech to preschne (nie je to nutnosť môžte vysavať hneď). Ak je tam nános ktorý je zaschnutý- ja som použil starú zubnú kefku- jemne pošuchať, povysavať, zavrieť hotovo. Kamarat to robý až vtedy keď nevidí rebrovanie kondenzátora (1 za rok). Ak je moc špinavý klesá účinnosť. Preventívne kontrolujem. Viac sa na to človek pripravuje ako to robí- minutová záležitosť.
  • Voda z nádobky je vhodná na zalievanie kvetín. Pozor pokiaľ máte samočistiaci kondenzátor tak mi bolo povedané (nemám to overené) touto vodou sa prečisťuje kond. a vracia sa naspäť do nádobky – nepolievať kvetiny.
  • Napojenie odpadu ešte lepšie riešenie ako som uviedol minule- použite sifónik na kondenzačný kotol. Sušička nemusí prekonávať odpor spätnej klapky. Treba vymyslieť len uchytenie aby sa hadica nevyšmykla. Ja mám prvú variantu kamarát túto druhú - obe fungujú.
  • Ak náhodou necháme papierovú vrecovku v pračke vieme čo to urobí na prádle. Moja skúsenosť- dať do sušičky ono to nájdete v šetko vo filtry a pre náročných môžete skladať ako puzlle :-) Stalo sa mi že pri posladnom čistení kondenzátora som tam našiel ponožku. Neviem ako sa tam dostala ale som rád že tam je prístup. Poučil som polovičku do budúcna ak náhodou ale skor si myslím že im tam padla pri čistení filtra. Každopádne sa to môže stať aj pri iných sušičkách ale neviem si predstaviť ako to sa to dá vybrať keedže tam nie je prístup a ma to samočistenie.
  • Pri stačení tlačidla pauze sa dá vybrať prádlo ktoré je už suché- využívané pri programe MIX.
  • Prvý krát som písal že idú predľžiť všetky progamy ospravedlňujem sa idú len prvé 4 a to dvoma spôsobmy: predĺžiť čas sušenia alebo spôsobom sušenia (do skrine, do skrine + a slniečko).

Ak chcete mať voňavé prádlo predávajú originál voňavé pásiky do sušičiek. Otázka je či neskončia vo filtry.
Mám taký pocit že ten kto ešte nemal sušičku bude sklamaný a ten ktorý si už vyskúšal a mal dočinenia nie s úspornou sušičkou bude naopak veľmi rád a spokojný.
Toto je moj posledný príspevok k tomuto produktu snáď som poradil. Však už som sa tu druhý krát takto rozpísal. Ak som sa niekde sekol v cene ZSE alebo v čidlách, tak sa vopred ospravedlňujem :-)))

AEG ProSteam L7FEC41SC

AEG ProSteam L7FEC41SC

Pridané: 21. novembra 2018

• Spokojnost

Pridané: 18. novembra 2018

Som velmi spokojna s prackou a susickou tejto znacky, najlepsia investicia

Overený zákazník BONUSKO Overený zákazník

Pridané: 17. novembra 2018

Zakúpený v BONUSKO

• Napohľad veľmi pekná sušička a aj kvalitne prevedená. Zatiaľ ju len testujeme.
  • Nevýhody zatiaľ nevieme, lebo sme ešte na ňe neprišli a nemám ju ani z čím porovnať lebo je to naša prvá sušička.

Pridané: 15. novembra 2018

• Kvalitná
  • Tichá
  • Vysoká spokojnosť

Odporúčam tento produkt

Pridané: 14. novembra 2018

• Po poruche na predošlej práčke som hľadal účinnú a ekologickú práčku s nízkym príkonom a AEG som zaradil do výberu spolu ešte asi s troma práčkami. Ako jednu z požiadaviek som mal, aby pochádzala od európskeho výrobcu, takže som sa zameral na nemecké, švédske značky. čo ma oslovilo, je že je poháňaná EKO inverorovým motorom, ako aj dobré odporúčania od známych. Taktiež ma zaujala 10 ročná záruka na motor.
  • hľadal som výrobok, ktorý mi uľahčí žehlenie prádla, nakoľko často používam košele a polokošele. Práve tento typ mi vedeli dodať v najkratšom čase (požadoval dom originálne zabalený výrobok). Čo ma prekvapilo je ticho, počas pracieho programu, častejšie periem na nižších teplotách, a takto ju môžem pustiť aj na večer, alebo skoro ráno bez toho, že by som rušil susedov. Náplň je naozaj veľmi variabilná, môžem prať minimálne množstvo prádla, aj plnú náplň skoro 8 kg (väčšinou lôžkoviny a uteráky) a program para plus zabezpečí že prádlo nie je pokrčené a ľahko sa žehlí. Oceňujem program pre športové oblečenie s membránou a možnosťou impregnácie športového a outdoorového oblečenia. Vynikajúci je aj program určený pre oblečenie z denimu. Účinnosť prania je taká, že som kompletne prešiel z výkonných a agresívnych pracích gélov a kapsúl k jemnejším, bez zníženia úrovne čistoty. V kombinácii so sušičkou som absolútne vypustil aviváže a prádlo je napriek tomu jemné a voňavé.
  • neviem či to zaradiť sem, ale účinnosť prania farebného prádla je v kombinácii s agresívnymi gélmi a kapsulami (Ariel, a hlavne Persil) taká veľká, že po pár vypraniach je vidno jemné zoslabenie a blednutie farieb, je lepšie používať jemné gély a kapsule.
  • Pri použití vysoko koncentrovaných aviváží ostáva jemná vrstva v zásobníku na aviváž aj po zriedení vodou.

Určite odporúčam, oceňujem vysokú účinnosť prania, sušenia a program para plus proti krčeniu prádla, program, pre prádlo z denimu a hlavne možnosť prania vlny a delikátneho oblečenia. Po doplnení sušičkou je ideálna voľba.
Cenovo jemne nad priemerom, ale záruka kvalita určite presvedčí.

AEG AbsoluteCare T8DEG48SC

AEG AbsoluteCare T8DEG48SC

Overený zákazník Andrea Shop Overený zákazník

Pridané: 13. novembra 2018

Zakúpený v Andrea Shop

• krajší dizajn oproti pôvodnej sušičke AEG
  • hlučnejšia než pôvodná sušička AEG, najmä na začiatku sušenia počuť nepríjemné vrčanie
  • nemá osvetlenie bubna
  • príliš "eko", prádlo nie je úplne vysušené ani pri max. sušení, stále cítiť vlhkosť z prádla pri vyberaní zo sušičky
  • dotykové tlačítka nereagujú presne, niekedy nie je odozva, niekedy reaguje až 3x

Sušiť suší, vidieť však, že výrobcovia šetria, kde sa dá. Je pravda, že táto sušička je o skoro 300€ lacnejšia, než susička tej istej triedy kupovaná pred 6 rokmi.

Pridané: 12. novembra 2018

• Moderný dizajn,veľa programov na výber,ako nová funguje super,neskôr je to o niečom inom..
  • Keď sa spotrebiteľ zorientuje v používaní,tak je to v podstate dobrý pomocník...
  • No.... Zo začiatku sušila ako má,neskôr prestala sušiť podľa návodu...napríklad - pri sušení na programe " na odloženie do skrine" je bielizeň vlhká; taktiež na programe "ľahké žehlenie"..
  • Suším teda na silenjšom programe,keď už suší a spotrebuje energiu,tak očakávam,že bielizeň vyberiem suchú a nie vlhkú...
  • Na to,že je vyššej triedy a značne drahšia - čakali sme omnoho viac kvality sušenia..
  • A ešte k používaniu - nikde v návode sa nepíše,že ak sa prádlo suší v sušičke,tak sa nemá používať aviváž - tá skracuje životnosť sušičky! ( To nám vysvetlil úžasný opravár,ktorému ďakujeme)
  • Z času na čas sa má utrieť senzor vlhkosti - nikde v návode sa nepíše,kde sa nachádza- opäť nám ukázal opravár....
  • Čo sa týka tichosti - nuž hrmoce aj v "silent" móde - akurát suší dlhšie,tým pádom aj spotrebuje viac energie - teda nepoužívam.
  • Čo sa týka symbolov na programy - mohli by výrobcovia priradiť aj symboly na prádle - sama som si musela priradiť čo k čomu, nie sú totiž jednotné! Kto má sušičku prvý krát - prajem veľa trpezlivosti.

Za vyššiu triedu a aj vysokú cenu sme čakali oveľa,ale oveľa lepšie sušenie.
Druhý krát taký dráhy produkt určite nekúpim....
Ak zmením názor na kvalitu ,určite napíšem nové hodnotenie...

AEG ÖKOMix L8WBC61SC

AEG ÖKOMix L8WBC61SC

Pridané: 9. novembra 2018

• veľmi tichý spotrebič, iba pri najvyšších otáčkach (1600) si uvedomíte že ju máte
  • prádlo pekne vysušené
  • spotreba vody aj elektriky je naozaj nízka
  • má veľký bubon, naozaj naložíte veľké kopy prádla, ale od toho sa odvíja potom aj čas sušenia, treba byť na to pripravený
  • pri väčšom množstve prádla, po sušení je nutné aj prežehliť,
  • pri menšom množstve rovno skladám do skrine
  • ocenila som že mi v zime vďaka sušeniu zmizlo prádlo z bytu aj z balkóna, len výnimočné prípady keď periem jeden kus napr. bundu,
  • paru využívam najmä pred žehlením, veľmi uľahčí žehlenie
  • nevýhoda je že po každom praní/sušení je potrebné riadne vyčistiť bubon od chĺpkov lebo ak dávate biele po čiernom alebo opačne nachytá sa, zvykla som si, sú to predsa len dva spotrebiče v jednom, treba ručne vyčistiť bubon a spustiť samočistiaci program

Neoľutovala som ani sekundu že ju mám. Kvalitný výrobok.

Pridané: 9. novembra 2018

• výborná